Nutzerhinweis: Im Sinne der neuen EU-weiten Datenschutz-Richtlinien möchten wir Sie auf unsere über alle Internet-Angebote des Sport-Club Charlottenburg e. V. hinweg geltende Datenschutzerklärung sowie unser Impressum aufmerksam machen.

SCHEDULE - MEN

All Games 2x25 min. | running clock | 5 min. Halftime | 1 TO per game | last min. of each game stopp clock

FINAL | 4x20 min. | FULL FIL RULES

First and second team of each group go to the SF to enter the FINAL and win the trophy

All other teams go directly to a placement game against a team of the other group.

Each team has to help a few times on the bench. Have a look at the referees (R) column.

GROUP A: BL EAST #1 | BL SOUTH #2 | HONG KONG #3 | TEAM NORWAY #4 | TEAM LATVIA #5 | JIZNI MESTO #6 | BLAX #7

PlParticipantPGGDPts
1 JIZNI MESTO 6 65:19 46 18
2 TEAM LATVIA 6 88:22 66 13
3 TEAM NORWAY 6 59:14 45 13
4 HONG KONG 6 34:47 -13 9
5 BLAX 6 30:65 -35 6
6 BL SOUTH 6 17:57 -40 3
7 BL EAST 6 8:77 -69 0

GROUP B: BL WEST #8 | BLN DELUXE #9 | NETHERLANDS #10 | LACROSSE THE POND #11 | PHOENIX PERUGIA #12 | POLAND LACROSSE #13 | DIE EICHEN #14

PlParticipantPGGDPts
1 LACROSSE THE POND 6 44:23 21 13
2 POLAND LACROSSE 6 44:32 12 12
3 PHOENIX PERUGIA 6 53:47 6 12
4 DIE EICHEN 6 32:36 -4 10
5 NETHERLANDS 6 31:39 -8 9
6 BLN DELUXE 6 35:45 -10 3
7 BL WEST 6 19:36 -17 1

GAME SCHEDULE - GROUP A

No.FTimeGrMatchResultR
1 3 5.6.  9:00 A
BL EAST
BL SOUTH
3 : 6 7
2 4 5.6.  9:00 A
HONG KONG
TEAM NORWAY
2 : 11 14
3 5 5.6.  9:00 A
TEAM LATVIA
JIZNI MESTO
9 : 10 8
7 3 5.6.  12:00 A
BLAX
BL EAST
13 : 4 13
8 4 5.6.  12:00 A
BL SOUTH
HONG KONG
2 : 8 9
9 5 5.6.  12:00 A
TEAM NORWAY
TEAM LATVIA
5 : 5 10
13 3 5.6.  14:30 A
JIZNI MESTO
BLAX
16 : 0 11
14 4 5.6.  14:30 A
HONG KONG
BL EAST
9 : 0 12
15 5 5.6.  14:30 A
BL SOUTH
TEAM LATVIA
2 : 16 8
19 3 5.6.  17:00 A
JIZNI MESTO
TEAM NORWAY
7 : 5 14
20 4 5.6.  17:00 A
BLAX
HONG KONG
8 : 10 9
21 5 5.6.  17:00 A
TEAM LATVIA
BL EAST
22 : 0 10
26 3 6.6.  10:15 A
TEAM NORWAY
BL SOUTH
12 : 0 13
27 4 6.6.  10:15 A
HONG KONG
JIZNI MESTO
2 : 10 11
28 5 6.6.  10:15 A
BLAX
TEAM LATVIA
2 : 20 12
32 3 6.6.  12:45 A
BL EAST
TEAM NORWAY
0 : 16 7
33 4 6.6.  12:45 A
JIZNI MESTO
BL SOUTH
11 : 2 14
34 5 6.6.  12:45 A
TEAM LATVIA
HONG KONG
16 : 3 9
38 3 6.6.  15:15 A
TEAM NORWAY
BLAX
10 : 0 10
39 4 6.6.  15:15 A
BL EAST
JIZNI MESTO
1 : 11 12
42 5 6.6.  16:30 A
BL SOUTH
BLAX
5 : 7 5

GAME SCHEDULE - GROUP B

No.FTimeGrMatchResultR
4 3 5.6.  10:15 B
BL WEST
BLN DELUXE
6 : 6 6
5 4 5.6.  10:15 B
NETHERLANDS
LACROSSE THE POND
2 : 7 1
6 5 5.6.  10:15 B
PHOENIX PERUGIA
POLAND LACROSSE
8 : 7 2
10 3 5.6.  13:15 B
DIE EICHEN
BL WEST
6 : 3 4
11 4 5.6.  13:15 B
BLN DELUXE
NETHERLANDS
4 : 7 3
12 5 5.6.  13:15 B
LACROSSE THE POND
PHOENIX PERUGIA
9 : 4 5
16 3 5.6.  15:45 B
POLAND LACROSSE
DIE EICHEN
7 : 3 7
17 4 5.6.  15:45 B
NETHERLANDS
BL WEST
3 : 2 2
18 5 5.6.  15:45 B
BLN DELUXE
PHOENIX PERUGIA
10 : 14 1
22 3 5.6.  18:15 B
LACROSSE THE POND
DIE EICHEN
11 : 2 13
23 3 6.6.  09:00 B
POLAND LACROSSE
LACROSSE THE POND
8 : 6 6
24 4 6.6.  09:00 B
DIE EICHEN
NETHERLANDS
7 : 3 3
25 5 6.6.  09:00 B
PHOENIX PERUGIA
BL WEST
7 : 3 4
29 3 6.6.  11:30 B
LACROSSE THE POND
BLN DELUXE
5 : 5 5
30 4 6.6.  11:30 B
NETHERLANDS
POLAND LACROSSE
7 : 6 8
31 5 6.6.  11:30 B
DIE EICHEN
PHOENIX PERUGIA
9 : 7 1
35 3 6.6.  14:00 B
BL WEST
LACROSSE THE POND
2 : 6 2
36 4 6.6.  14:00 B
POLAND LACROSSE
BLN DELUXE
8 : 5 3
37 5 6.6.  14:00 B
PHOENIX PERUGIA
NETHERLANDS
13 : 9 4
40 3 6.6.  16:30 B
BL WEST
POLAND LACROSSE
3 : 8 6
41 4 6.6.  16:30 B
BLN DELUXE
DIE EICHEN
5 : 5 11

GAME SCHEDULE - PLACEMENT GAMES

No.FTimeMatchResultR
Match for Place 13
43 3 7.6.  09:00
 7. Group A (red)
BL EAST
 7. Group B (green)
BL WEST
5 : 8 7
Match for Place 11
44 4 7.6.  09:00
 6. Group A (red)
BL SOUTH
 6. Group B (green)
BLN DELUXE
5 : 3 10
Semi final 1
45 3 7.6.  10:15
 1. Group A (red)
JIZNI MESTO
 2. Group B (green)
POLAND LACROSSE
12 : 2 4
Semi final 2
46 4 7.6.  10:15
 2. Group A (red)
TEAM LATVIA
 1. Group B (green)
LACROSSE THE POND
10 : 8 12
Match for Place 9
47 3 7.6.  11:30
 5. Group A (red)
BLAX
 5. Group B (green)
NETHERLANDS
10 : 8 1
Match for Place 7
48 4 7.6.  11:30
 4. Group A (red)
HONG KONG
 4. Group B (green)
DIE EICHEN
3 : 4 8
Match for Place 5
49 3 7.6.  12:45
 3. Group A (red)
TEAM NORWAY
 3. Group B (green)
PHOENIX PERUGIA
12 : 0 2
Match for Place 3
50 4 7.6.  12:45
 Loser SF1
POLAND LACROSSE
 Loser SF2
LACROSSE THE POND
6 : 7 9
Final
51 1 7.6.  15:30
 Winner SF1
JIZNI MESTO
 Winner SF2
TEAM LATVIA
10 : 8 3

FINAL RANKING

PlParticipant
1 JIZNI MESTO
2 TEAM LATVIA
3 LACROSSE THE POND
4 POLAND LACROSSE
5 TEAM NORWAY
6 PHOENIX PERUGIA
7 DIE EICHEN
8 HONG KONG
9 BLAX
10 NETHERLANDS
11 BL SOUTH
12 BLN DELUXE
13 BL WEST
14 BL EAST