Nutzerhinweis: Im Sinne der Datenschutz-Grundverordnung möchten wir Sie auf unsere über alle Internet-Angebote des Sport-Club Charlottenburg e. V. hinweg geltende Datenschutzerklärung sowie unser Impressum aufmerksam machen.

SCHEDULE - WOMEN

All Games 2x25 min. | running clock | 5 min. Halftime | 1 TO per game | last min. of each game stopp clock

FINAL | 2x30 min. | FIL RULES

First and second team of the group go to the SEMIFINAL

3rd to 6th team fight for the other places directly

Each team has to help a few times on the bench. Have a look at the referees (R) column.

The ranking might change all the time. Pay attention!

WOMEN GROUP A:

PlParticipantPGGDPts
1
HONG KONG (R2)
5 71:12 59 15
2
GERMAN DEV TEAM (R4)
5 47:27 20 12
3
DUTCH NT (R1)
5 57:34 23 9
4
BSI LACROSSE (R3)
5 29:55 -26 6
5
BL EAST (R5)
5 20:58 -38 3
6
GOLDEN GIRLS (R6)
5 22:60 -38 0

 

No.FStartGrMatchResultR
1 1 06.07.  09:00  A
DUTCH NT (R1)
HONG KONG (R2)
5 : 14 5
2 2 06.07.  09:00  A
BSI LACROSSE (R3)
GERMAN DEV TEAM (R4)
4 : 15 6
5 1 06.07.  12:00  A
BL EAST (R5)
GOLDEN GIRLS (R6)
7 : 6 2
6 2 06.07.  12:00  A
GERMAN DEV TEAM (R4)
DUTCH NT (R1)
7 : 6 3
9 1 06.07.  14:30  A
HONG KONG (R2)
GOLDEN GIRLS (R6)
19 : 1 1
10 2 06.07.  14:30  A
BSI LACROSSE (R3)
BL EAST (R5)
10 : 9 4
13 1 06.07.  17:00  A
DUTCH NT (R1)
GOLDEN GIRLS (R6)
17 : 7 11
14 2 06.07.  17:00  A
GERMAN DEV TEAM (R4)
BL EAST (R5)
13 : 2 12
19 1 07.07.  10:45  A
HONG KONG (R2)
BSI LACROSSE (R3)
12 : 3 8
20 2 07.07.  10:45  A
BL EAST (R5)
DUTCH NT (R1)
2 : 16 9
23 1 07.07.  13:15  A
GOLDEN GIRLS (R6)
BSI LACROSSE (R3)
6 : 8 10
24 2 07.07.  13:15  A
GERMAN DEV TEAM (R4)
HONG KONG (R2)
3 : 13 7
27 1 07.07.  15:45  A
DUTCH NT (R1)
BSI LACROSSE (R3)
13 : 4 6
28 2 07.07.  15:45  A
BL EAST (R5)
HONG KONG (R2)
0 : 13 4
30 2 07.07.  17:00  A
GOLDEN GIRLS (R6)
GERMAN DEV TEAM (R4)
2 : 9 9

WOMEN GROUP B:

PlParticipantPGGDPts
1
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
5 97:10 87 15
2
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
5 83:12 71 12
3
BL WEST (R11)
5 30:37 -7 9
4
BL SOUTH (R10)
5 24:67 -43 6
5
BELGIUM DEV TEAM (R7)
5 13:60 -47 3
6
BLAX (R12)
5 12:73 -61

0

 

No.FStartGrMatchResultR
3 1 06.07.  10:15  B
BELGIUM DEV TEAM (R7)
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
0 : 21 11
4 2 06.07.  10:15  B
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
BL SOUTH (R10)
19 : 0 12
7 1 06.07.  13:15  B
BL WEST (R11)
BLAX (R12)
12 : 2 8
8 2 06.07.  13:15  B
BL SOUTH (R10)
BELGIUM DEV TEAM (R7)
13 : 5 9
11 1 06.07.  15:45  B
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
BLAX (R12)
25 : 0 7
12 2 06.07.  15:45  B
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
BL WEST (R11)
19 : 0 10
15 1 06.07.  18:15  B
BELGIUM DEV TEAM (R7)
BLAX (R12)
8 : 4 6
16 2 06.07.  18:15  B
BL SOUTH (R10)
BL WEST (R11)
1 : 13 5
17 1 07.07.  09:30  B
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
11 : 10 2
18 2 07.07.  09:30  B
BL WEST (R11)
BELGIUM DEV TEAM (R7)
5 : 0 3
21 1 07.07.  12:00  B
BLAX (R12)
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
1 : 18 1
22 2 07.07.  12:00  B
BL SOUTH (R10)
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
0 : 25 4
25 1 07.07.  14:30  B
BELGIUM DEV TEAM (R7)
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
0 : 17 1
26 2 07.07.  14:30  B
BL WEST (R11)
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
0 : 15 12
29 1 07.07.  17:00  B
BLAX (R12)
BL SOUTH (R10)
5 : 10 8

PLACEMENT GAMES

No.FStartMatchResultR
      Semifinal 1    
31 1 07.07.  18:45 
1. Groupe A
HONG KONG (R2)
2. Groupe B
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
4 : 13 5
      Semifinal 2    
32 2 07.07.  18:45 
2. Groupe A
GERMAN DEV TEAM (R4)
1. Groupe B
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
1 : 16 7
      Match for Place 11    
33 1 08.07.  09:30 
6. Groupe A
GOLDEN GIRLS (R6)
6. Groupe B
BLAX (R12)
7 : 8 1
      Match for Place 9    
34 2 08.07.  11:00 
5. Groupe A
BL EAST (R5)
5. Groupe B
BELGIUM DEV TEAM (R7)
8 : 9 9
      Match for Place 7    
35 1 08.07.  11:00 
4. Groupe A
BSI LACROSSE (R3)
4. Groupe B
BL SOUTH (R10)
15 : 3 8
      Match for Place 5    
36 2 08.07.  12:30 
3. Groupe A
DUTCH NT (R1)
3. Groupe B
BL WEST (R11)
16 : 1 6
      Match for Place 3    
37 1 08.07.  12:30 
Loser SF1
HONG KONG (R2)
Loser SF2
GERMAN DEV TEAM (R4)
7 : 2 12
      Final    
38 1 08.07.  15:00 
Winner SF1
TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
Winner SF2
TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
2 : 13 3

FINAL RANKING

PlParticipant
1 TEAM CZECH REPUBLIC (R8)
2 TEDDINGTON PTERODACTYLS (R9)
3 HONG KONG (R2)
4 GERMAN DEV TEAM (R4)
5 DUTCH NT (R1)
6 BL WEST (R11)
7 BSI LACROSSE (R3)
8 BL SOUTH (R10)
9 BELGIUM DEV TEAM (R7)
10 BL EAST (R5)
11 BLAX (R12)
12 GOLDEN GIRLS (R6)